Gledićke planine
Prostiru se u pravcu severozapad – jugoistok u dužini od 35km između Kragujevca na severu, Gruže na zapadu, i Levča na istoku do Zapadne Morave na jugu. One su posle Rudnika najviše Šumadijske planine, a najviši vrh na njima je Samar koji se nalazi na 922m.
Ove planine bogate su šumom, rečnim tokovima, pašnjacima, divlnjim životinjama / srne, divlje svinje), prirodnim lepotama i rudnim blagom ( gips, pirit, gvožđe, bakar i ugalj).
Istorijske, kulturne i arhitektonske vrednosti Gledićkih planina su manastiri Kalenić, Kamenac i Ljubostinja koji su građeni 15. i 16. veku.
Zbog idealne nadmorske visine na području Gledićkih planina se i danas gaje autohtone sorte šljiva, poznate kao „ Crvena ranka“ ili „ Šumadinka“ i Požegača“.
Lekovito bilje, veliki broj različitih pečuraka i šumsko voće krase polja ovih planina.
Ova šumovita planina zahvaljujući bogatoj prirodi i pitomoj klimi postaje interesantna turistička destinacija. Ljubitelji prirode u prolećnim mesecima mogu uživati u dugim šetnjama kroz mnogobrojne listopadne šume, dok leti poseban ugođaj pruža šetnja kroz polja šumskih jagoda i kroz polja obrasla planinskim travama. Gledićke planine se nalaze u Šumadiji.
Prostiru se u pravcu severozapad-jugoistok u dužini od oko 35 kilometara, između Kragujevca na severu, Gruže na zapadu, Levča na istoku i Zapadne Morave na jugu. Gledićke planine su nakon planine Rudnik, najviše šumadijske planine.
Ljubitelji planinarenja I planinskog biciklizma mogu da uživaju u brojnim stazama na obodima Gledićkih planina koje se prostiru duž jugozapadne strane opštine Rekovac.Najposećenije su staze koje vode do vrha Samar (922m) koji se nalazi iznad manastira Kalenić a nadomak sela Šljivica I staza iznad sela Nadrlje koja vodi do vrhova Jasenova glava (906m) I Šiljata stena (868m) sa kojih se pruža prelep pogled prema Rtnju, Jasrepcu, Rudniku I Ovčarsko – kablarskoj klisuri.